Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

"Proces kurii krakowskiej w 65. rocznicę" – sesja naukowa 25 I 2018

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie wraz z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zapraszają na sesję naukową Proces kurii krakowskiej w 65. rocznicę.

25 stycznia 2018 r., godz. 16.00, Aula UPJPII, ul. Bernardyńska 3, Kraków

Pokazowy proces księży kurii krakowskiej i osób świeckich, oskarżonych bezpodstawnie o działalność szpiegowską na rzecz USA, był jaskrawym przejawem represji władz PRL wobec Kościoła katolickiego.

Krakowską sesję popularnonaukową otworzą ks. prof. dr hab. Józef Stala, prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dr hab. Filip Musiał, prof. Akademii Ignatianum, dyrektor Oddziału IPN w Krakowie. Moderatorem będzie ks. prof. dr hab. Jacek Urban. Uczestnicy sesji wysłuchają także m.in. słowa metropolity krakowskiego abp. prof. Marka Jędraszewskiego, a także wykładu naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie dr. Wojciecha Frazika oraz dr. hab. Filipa Musiała.

Więcej informacji TUTAJ