Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Zbiory audiowizualne

Zbiory audiowizualne są gromadzone w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie od 1998 r. Obecnie ogólna ich liczba wynosi blisko 5 tys. dokumentów, a ponad osiemset  z nich jest związane z osobą św. Jana Pawła II. Obejmują one: płyty analogowe, przezrocza,  kasety magnetofonowe, kasety video, płyty kompaktowe (DVD, VCD, CD-ROM). Biblioteka nabywa je drogą kupna, darów i wymiany. Zbiory te są bogatym źródłem informacji o Papieżu Polaku oraz o Jego działalności i nauczaniu. W związku z tym stanowią doskonałe uzupełnienie tradycyjnych zbiorów, książek i wydawnictw ciągłych, również związanych ze św. Janem Pawłem II.

Na co dzień stoją one razem z innymi zbiorami audiowizualnymi ułożone wg sygnatury w magazynie i są udostępniane w większości na miejscu, po wcześniejszym zamówieniu. W związku z tym podejmowane są działania mające na celu promowanie zbiorów audiowizualnych związanych z polskim Papieżem (informacje o nich na stronie internetowej biblioteki i w materiałach reklamowych, artykuły w prasie o wybranych zbiorach, wystawy tematyczne związane z życiem i działalnością Karola Wojtyły - Jana Pawła II).

 

Podział tematyczny zbiorów audiowizualnych związanych z Janem Pawłem II.

Wybrane dokumenty audiowizualne związane ze św. Janem Pawłem II.

Katalog Multimediów  - Baza zbiorów multimedialnych Biblioteki UPJPII zawierająca dokumenty audiowizualne związane ze św. Janem Pawłem II